Rusya Cimnastik Akademisi - Türkiye | Cimnastik Okulları

Rusya Cimnastik Akademisi - Türkiye | Cimnastik Okulları

Rusya Cimnastik Akademisi | Российская Академия Гимнастики Ataşehir - Bağdat Caddesi - Beylikdüzü - Nişantaşı | Аташехир - Багдат Улица - Бейликдюзю - Нишанташи

Rusya Cimnastik Akademisi Cimnastik Okulları
Moda Spor Kulübü'nün 1946 yılından başlayan sportif birikimini ve kulüp bünyesindeki profesyonellerin deneyimlerini genç nesillere aktarmak ve küçük yaştan başlayarak yeni yetenekler keşfetmek amacıyla hayata geçirilen Rusya Cimnastik Akademisi cimnastik okulları, Eylül 2016'da faaliyetlerine İstanbul'da başladı. Geçmişi önemli sportif başarılarla dolu Moda Spor Kulübü'ne sporcu kaynağı yaratmak için çaba sarf eden akademide, hobi gruplarının yanı sıra, yarışmacı gruplar da bulunmakta. Bu yolla genç nesillere sağlıklı yaşam imkanı yaratılırken, kulübümüz bünyesinde üst düzey yarışmacı sporcu olma fırsatı da verilecektir.

Tamamı profesyonel antrenörlerle yürütülen okullarımızın hedefleri, kısa-orta-uzun vadeli olmak üzere 3 dönemde planlanmıştır. Kısa vadede öncelikli hedefimiz, hobi gruplarıyla çalışmalara başlayarak sporcu sayısını arttırmak ve böylelikle yarışmacı gruplar için altyapı ve rekabet ortamı oluşturmaktır. Orta vadeli hedefimiz, oluşturulan aday yarışmacı gruplarını bölge ve Türkiye şampiyonalarına hazırlamak ve bu sporculara altyapı oluşturacak hobi gruplarında, yarışmacı gruplara hazırlık amaçlı altyapı eğitimini yoğunlaştırmaktır. Akademinin uzun vadeli hedefi ise, öncelikle Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında başarılı olup, Olimpiyatlarda yarışabilecek düzeyde sporcular yetiştirmektir.

https://www.rgatr.com/

Ritmik Cimnastik